'Poppenkast!' Betr mannetje Derek wekt irritatie op bij Glory fans

Kickboksorganisatie Glory maakt in mei een opvallende stap richting Amerika. Dat gebeurt via een samenwerking met Betr, het gokbedrijf van influencer en bokser Jake Paul. In theorie zou dit voor meer zichtbaarheid moeten zorgen.
Toch vallen de reacties uit de hoek van de fans behoorlijk negatief. De aanwezigheid van Derek Sullivan, beter bekend als Betr Derek, leidt tot ophef. Hij is in Nederland om sfeer te proeven tijdens het zwaargewicht toernooi, maar maakt meer los dan Glory wellicht had gehoopt.
Betr Derek zet zichzelf meteen in de schijnwerpers
Al tijdens de eerste persmomenten weet Derek alle aandacht naar zich toe te trekken. Niet met sportieve inzichten of vragen, maar met provocerende gedrag. Hij ging staredowns aan met onder anderen Bahram Rajabzadeh, zonder zelf ook maar een vechter te zijn.
Ook de gebroeders Gashi moesten eraan geloven. Wat bedoeld leek als entertainment, komt volgens veel fans over als een goedkope show. Zij vergelijken het met WWE, en niet op een goede manier.
De sfeer verandert door Amerikaanse invloeden en fans maken zich zorgen
Op sociale media uiten supporters hun zorgen. Veel van hen vrezen dat Glory met deze Amerikaanse aanpak afglijdt richting show in plaats van sport. Ze zien liever echte vechters dan influencers die het podium kapen.
De kritiek richt zich vooral op het entertainmentgehalte dat Glory lijkt te willen verhogen. Fans vrezen niet serieus genomen te worden. Ze stellen dat de sport in de schaduw komt te staan van marketing en geld?
De rol van Derek roept vragen op
De aanwezigheid van Betr Derek in Nederland zorgt niet alleen voor irritatie, maar ook voor verbazing. Fans vragen zich af waarom hij daar überhaupt is. Hij is geen atleet, geen official en volgens velen ook geen toegevoegde waarde.
De meeste reacties zijn duidelijk: “Laat hem alsjeblieft thuisblijven.” Toch is het nodig voor de marketing en zeker in Amerika ,wil Glory daar groot worden. De Amerikanen houden nu eenmaal van goedkoop entertainment en sensatie.
Glory lijkt meer show te willen maar raakt juist fans kwijt?
De komst van Betr en het Amerikaanse showelement lijken bedoeld om Glory groter te maken. Maar dat pakt niet bij iedereen goed uit.
De vraag is hoe Glory hiermee omgaat. Wil de organisatie echt een nieuwe richting inslaan, of is dit een eenmalige marketingstunt? Eén ding is zeker: de meningen zijn duidelijk, en de kritiek is hard.
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties