Tesla en Twitterbaas baas Elon Musk helpt MMA vechter Gina Carano in Disney rechtszaak

Voormalig MMA-vechter Gina Carano heeft een rechtszaak aangespannen tegen Disney en Lucasfilm wegens discriminatie en onrechtmatig ontslag na haar verwijdering uit haar rol in de Star Wars-serie The Mandalorian.
Lees ook
Glory zet 2 gewichtklassen in de koelkast: 'Wat met de vechters'
'Serieus probleem!' Glory kampioen maakt noodgedwongen stap
Carano beweert dat ze is ontslagen vanwege het uiten van rechtse meningen op sociale media en zoekt een gerechtelijk bevel dat Lucasfilm zou dwingen haar opnieuw te casten in de rol die ze speelde als Cara Dune in de eerste twee seizoenen van de serie.
Elon Musk financiert de strijd voor vrije meningsuiting
De rechtszaak van Carano wordt gesteund door X-eigenaar Elon Musk, die eerder beloofde de juridische kosten te betalen voor iedereen die gediscrimineerd wordt voor het uiten van meningen op zijn socialemediaplatform. "Als je oneerlijk behandeld bent door je werkgever vanwege het plaatsen of liken van iets op dit platform, zullen we je juridische rekening financieren," schreef Musk op Twitter in augustus.
De controverse rond Carano's ontslag
In 2021 kondigde Lucasfilm aan dat Carano niet zou terugkeren voor het derde seizoen van The Mandalorian en verklaarde dat ze "momenteel niet door Lucasfilm in dienst is en er zijn geen plannen voor haar in de toekomst." De studio veroordeelde ook socialemediaposts van Carano, waaronder een bericht dat het leven als conservatief in de Verenigde Staten leek te vergelijken met de gruweldaden die Joden tijdens de holocaust in nazi-Duitsland leden. "Haar socialemediaposts die mensen denigreren op basis van hun culturele en religieuze identiteiten zijn afschuwelijk en onaanvaardbaar," zei Lucasfilm in de verklaring.
Carano's beweringen van discriminatie
In de rechtszaak beweert Carano ook dat ze op sociale media werd gepest en dat Disney/Lucasfilm haar lastigviel over haar standpunten over Black Lives Matter, haar problemen met gender voornaamwoorden, en het zich verzetten tegen mandaten uitgevaardigd tijdens de COVID-19-pandemie. Ze voegde eraan toe dat Disney en Lucasfilm haar mannelijke medesterren, die routinematig hun meningen op sociale media uitten, negeerden maar geen represailles als gevolg daarvan ondervonden.
"Ik ben vereerd dat mijn zaak is uitgekozen om te worden ondersteund door het bedrijf [X] dat een van de laatste glimmers van hoop is geweest voor vrije meningsuiting in de wereld," zei Carano in een verklaring aan The Hollywood Reporter. Carano zoekt niet alleen een gerechtelijk bevel dat Lucasfilm zou dwingen haar opnieuw te casten in de rol, maar ook een som van ten minste $75.000 en punitieve schadevergoeding als gevolg.
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties