Kickboksicoon Harinck wil Chris Woerts klappen: 'Dan is hij gelijk genezen'

Chris Woerts, sport- en marketingexpert, maakte gisteren bekend dat Power Slap, de controversiële sport waarbij deelnemers elkaar met de hand knock-out slaan, naar Nederland komt. De aankondiging zorgde direct voor ophef. Kickbokslegende Thom Harinck is fel tegen en heeft Woerts zelfs uitgedaagd.
Power Slap, een extreme sport bedacht door Dana White – de grote baas van de UFC in Amerika – krijgt binnenkort voet aan de grond in Nederland. In deze sport staan twee deelnemers tegenover elkaar en slaan ze elkaar met de vlakke hand in het gezicht. Het doel? De tegenstander knock-out slaan.
Lees ook
Jamal Ben Saddik maakt comeback - Rico Verhoeven reageert?
Extreme sport Power Slap komt naar Nederland - Wangklappen tot je neervalt
Chris Woerts maakte het nieuws gisteren bekend en kondigde direct aan dat hij op zoek is naar Nederlandse deelnemers. Maar het nieuws viel niet bij iedereen in goede aarde. De reacties waren verdeeld, en vooral vanuit de vechtsportwereld kwam veel kritiek.
Thom Harinck: ‘Ik wil Chris Woerts als tegenstander’
Thom Harinck, de man die het kickboksen naar Nederland bracht, reageerde scherp. Hij uitte zijn ongenoegen over Power Slap en daagde Woerts zelfs uit. “Hij zoekt mensen? Nou, ik wil het wel doen. Maar alleen als ik tegenover Chris Woerts sta,” zei Harinck tegen Vechtsport Info en op Twitter.
Harinck voegde eraan toe dat dit soort “spelletjes” volgens hem niets met sport te maken heeft. “Dit is waardeloos. Het is gevaarlijk voor je hersenen. Ze zeggen dat het met een open hand gaat, maar als je de techniek kent, sla je met je handpalm. Dat geeft bijna evenveel kracht als een vuist.”
De kickbokslegende maakt zich vooral zorgen over het effect op jongeren. “Kinderen gaan het nadoen, dat wil je echt niet. Maar ja, het levert veel geld op, dus het gaat gewoon gebeuren.”
Vechtsportautoriteit kijkt met argusogen toe
Veronica heeft de uitzendrechten voor Power Slap al binnen, maar of Nederlandse deelnemers ook echt mogen meedoen, is nog maar de vraag. De Nederlandse Vechtsportautoriteit kijkt ongetwijfeld kritisch naar de ontwikkelingen.
De organisatie is duidelijk tegen slaan op het hoofd zonder beschermende middelen. Ze stellen dat dit te gevaarlijk is en zullen scherp in de gaten houden hoe Power Slap zich in Nederland ontwikkelt.
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties